Logo
Banner
Titulní stránka Přihlášení Ceník Katalog Nákupní košík Pokladna

  • Výdej obj. Na Horce 7,     Praha 8         
  • Prodejna:   Tel: 777 882 200
  • Doprava:     Tel: 283 922 008

___________________________________

s DPH: 0 Kč


Chladničky

Jak vybírat vestavnou chladničku?

Výběr chladničky podle spotřeby

Posuzování spotřeby energie není jednoduché. Kdybychom zanedbali výbavu ledničky (viz dále), závisí spotřeba hlavně na třech faktorech: kompresor(-y), typ a tloušťka izolační náplně a objem chladničky. Tyto parametry v podstatě určují zařazení chladničky do energetické třídy A-E, kde A je nejlepší.


Spotřebovaná energie ale závisí i na dalších vlastnostech ledničky, jako je systém no-frost, proudění čerstvého vzduchu apod. K činnosti těchto systémů se totiž používá většinou větráčků, které také konzumují elektrický proud. Proto doporučujeme zvážit, které funkce od chladničky požadujete, a chcete-li např. automatické odmrazování, musíte být shovívaví k energetické třídě.


Obecně platí, že čím levnější chladnička, tím více spotřebuje energie. Levné chladničky obsahují levnější komponenty, kupříkladu kompresor, na jehož kvalitě závisí i hlučnost chladničky.


Umístění a provoz chladničky

Z hlediska jejího umístění je samozřejmě vhodnější chladnější prostor, co nejdál od zdrojů tepla. Za každý stupeň navíc nad 20 °C okolní teploty totiž vzroste její spotřeba energie o 6 %.

Pro normální provoz stačí v chladničce +5 °C a v mrazničce –18 °C. Snížení teploty o 2 °C znamená zvýšení spotřeby energie o 15 %. Není také vhodné příliš vlhké místo – vysokou vlhkostí vzroste spotřeba energie až o 4 %.

Vhodné není ani dlouhé hledání potravin při otevřených dveřích, které znamená únik studeného vzduchu, a tedy vyšší spotřebu energie na jeho opětovné chlazení.

Dobré je (alespoň jednou za půl roku) chladničku odsunout a zbavit chladič umístěný na zadní stěně prachu a chmýru. Tímto jednoduchým způsobem najen výrazně ušetříte, ale můžete i značně oddálit pro každého jistě „nepříjemnou“ návštěvu servisního technika.


Výkon a vybavení chladničky

Jeden, nebo dva kompresory? To je otázka, kterou si při koupi kombinované chladničky položí mnoho kupujících. Levnější typy mají jen jeden kompresor k pohonu ledničky i mrazničky. Spotřebiče se dvěma kompresory již mají energetickou regulaci pro každý oddíl zvlášť a proto jsou úspornější. Kromě toho, pokud se jeden z kompresorů rozbije, chladnička stále funguje.


Dražší chladničky jsou vybaveny množstvím užitečných funkcí, např. automatické odmrazování, nebo vnitřní cirkulaci vzduchu (značí se Fresh Air Flow, Air circulation, apod.), která uchová potraviny unvitř ledničky déle čerstvé.

Vyhledávání


Filtr- doporučujeme zapnout AKCE

Zobrazit pouze výrobky:

Akce
K vidění "Na prodejně"
Doprava Zdarma