Logo
Banner
Titulní stránka Přihlášení Ceník Katalog Nákupní košík Pokladna

  • Výdej obj. Na Horce 7,     Praha 8         
  • Prodejna:   Tel: 777 882 200
  • Doprava:     Tel: 283 922 008

___________________________________

s DPH: 0 Kč


Prodejna-Výdej zboží

SuperElektro.cz Praha 8
Březiněves, Na Horce 79

Odběr zboží objednaný přes

web po dohodě možný:

Po-St a Pá 9,00-17,30

Čt- 14,00-19,00

Lepší domluva předem na tel.

Možno výdej až do 20. hod

Tel. 283 922 008
 GSM.777 88 22 00

E-mail:  info@superelektro.cz

Aktualizováno 28.05.2024

Myčky nádobí

Jak vybírat myčku nádobí?

Jak vybírat myčku nádobí?  (Praktický návod dlouholetého uživatele myčky nádobí.)

 Myčka nádobí je dnes již standardní pomocník Vaší kuchyně. Dělí se na volně stojící a vestavné.

        Volně stojící myčky můžete mít v provedení barvy bílé nebo nerez. Důležitější je ovšem velikost. Každopádně my doporučujeme myčku širší, to je myčka 60 cm široká, která pojme 12-13 sad nádobí. Ovšem pokud máte v kuchyni málo místa, nebo jste pouze jeden, či dva lidé, tak u Vás myčka o šířce 45 cm má svá opodstatnění. Úzká myčka se dělá se na 8 -9 sad nádobí. Na první pohled se může zdát, že 8 či 12 sad nádobí je hodně, ale výrobci nepočítají v tomto s hrnci a kastroly, a dva střední kastroly Vám zaberou téměř celý dolní koš u myčky nádobí 45cm, či půlku koše u myčky nádobí 60cm. Širokou myčku také doporučujeme proto, že rozdíl spotřeby vody a elektrického proudu je minimální, u vody je rozdíl u stejně úsporných myček cca jeden, maximálně dva litry vody z celkových 11-16 litrů, u energie je rozdíl maximálně do 10% el.spotřeby. Spotřeba elektřiny na jedno mytí se pohybuje kolem 1 kilowathodiny, což je při běžném tarifu zhruba 5 Kč, při nočním či topném tarifu cca 2,50,-Kč.    A jelikož rozdíl v naplnění je zhruba 50%, široká myčka vychází podstatně úsporněji. A ještě nezapomínejme na jednu úžasnou vlastnost, kterou málokterá hospodyňka řekne nahlas, do myčky se dá ihned vložit všechno špinavé nádobí, které by jinak hyzdilo kuchyň.V letním měsících -  ve vedrech je potřeba nádobí mýt častěji, nebo alespoň používat program oplach kvůli zápachu při otevření. Dá se to napravit i drogistickým zbožím - vůní do myčky. Tu od nás dostanete ke každé zakoupené myčce zdarma. V zimě tento problém, tolik nehrozí, pokud nemáte doma příliš vysoké teploty.

 

    Téměř veškeré naše volně stojící myčky můžete po sejmutí horní desky zabudovat do kuchyňské linky, prostor pod deskou musí být alespoň 82 cm vysoký.  Toto řešení je lepší jak kvůli hlučnosti, tak kvůli celistvosti pracovní desky (problém se zatékáním vody, jestliže je myčka vedle dřezu, tak i kvůli drobkům ve spárách). Myčky u nás označené jako podstavné ani horní pracovní desku nemají, jsou určeny pouze k podstavné montáži většinou s nerezovými předními dveřmi. Podstavná myčka je rozumná cenová kombinace mezi cenou vestavné myčky, kde výše uvedené důvody k výběru jsou v podstatě stejné, tak mezi volně stojící myčkou, která přece jen do kuchyňské linky tolik nezapadne. Rozdíly u vestavných myček jsou  podrobněji popsány ve vestavných spotřebičích. Ceny u vestavných myček zvlášť u špičkových a námi vyzkoušených i doporučených výrobců myček jako je BOSCH, SIEMENS, AEG, CANDY, ELECTROLUX jsou vyšší cca o 2000 - 10000,- Kč v obdobné kvalitě, a ještě si k tomu musíte připočítat dveře od linky. Pokud chcete cenově nenáročný model volně stojící myčky, a předchozí výrobci Vámi myšlenou cenu nesplňují, doporučujeme značku Zanussi , Whirpool nebo Indesit.   

     Poslední poměrně důležitý parametr je hlučnost. Pokud máte spojenou kuchyň s obývákem, nebo pokud kuchyň je obytná, neměli by jste vybírat hlučnější myčku než  50 db. Veškerá hlučnost pod tuto hladinu je rozumná, myčky nad 53 db jsou již poměrně hlučné a nedoporučujeme je z tohoto důvodu do prostor, kde vyšší hluk může být rušivý.

 

  Zvláštní funkce myček:

Poloviční náplň ( umyjete pouze v dolním koši s úsporou vody a energie)

Zrychlené mytí ( umyjete se zvýšenou spotřebou rychleji o 30-40% nádobí, na které pospícháte)

Odložený start ( Myčku si necháte zapnout třeba v noci kvůli hlučnosti či nižšímu tarifu el. proudu)

Autoprogram  (Myčka si dle zašpiněnosti nádobí sama vybere teplotu mytí tzn. nejůspornější program dle zabarvení vody po  prvního oplachu)

Ve výběru tohoto spotřebiče Vám přejeme šťastnou ruku a málo rozbitého nádobí.

Váš tým www.superelektro.cz  - specialista na bílé zboží   Praha 9 - Letňany

 

 

Vyhledávání


Filtr- doporučujeme zapnout AKCE

Zobrazit pouze výrobky:

Akce
K vidění "Na prodejně"
Doprava Zdarma